Drink Nutrend Flexit Liquid 500 ml

Výrobca: Nutrend
Hodnotenie:
Nutrend Drink Nutrend Flexit Liquid 500 ml Drink Nutrend Flexit Liquid 500 ml Drink Nutrend Flexit Liquid 500 ml
3.5 5 12

Cena: 15.8 € / 21.5 €
Získajte zľavu 4€ pri nákupe nad 40€ - kliknite na uplatniť zľavu.
Doprava ZDARMA od 80 €. Do 80 € doprava kuriérom len 4,00 €.
hodnotenie Heureka

Ochranný, regeneračný a vyživujúci systém spojivovej tkaniny (kĺby, kĺbová púzdra, chrupavky, šľachy, väzy?) v rýchle vstrebateľnej a vysoko účinné v tekutej forme.

Technický popis: 

Obsahuje:
?základné stavebné kamene alebo prekurzory pre tvorbu chrupavčitej tkaniny: glukosamin sulfát, chondrotin sulfát, aminokyseliny (glycin, L-prolin)
?kľúčový zdroj síry MSM, je nevyhnutný pre tvorbu štruktury vlákien kolagenu
?látku, ktorá napomáha hydratácii medzibunkových priestorov, čo znamená vyššiu odolnosť voči vonkajšiemu tlaku -  kyselinu hyaluronovou
?antioxidant, ktorý napomáha likvidovať voľné radikály, ktoré poškodzujú chrupavku ? vitamín C

Napomáha:
?v zlepšení pohyblivosti ? FLEXIbility kĺbov
?stimulovať činnosť buniek, ktoré sa účastnia tvorby spojivovej tkanine
?v zlepšení mechanicko - elastických vlastností chrupaviek, kĺbov (pružnosť, hydratácia)
?v účinnej a intenzívnej regenerácii a ochrane kĺbov a väzív proti poškodzovaniu

Je určený pre:
?doplnenie a obohatenie výživy pri kĺbových problémoch
?osoby, pri ktorých sú kĺby a väzivovej tkanine vystavené zvýšenému riziku opotrebeniu a námahe (pri športe, nadváhe)
?osoby so zníženou pohyblivosťou alebo únave kĺbov
?doplnenie výživy v poúrazových stavoch

Charakteristika účinných látok:
Glukosamin je látka telu vlastná, ktorá sa v organizme tvorí z krvného cukru. Je dôležitý pre pohyblivosť kĺbov, hrá rozhodujúcu úlohu pri syntéze spojivových tkanín, obmedzuje katabolické procesy v kĺbových chrupavkách. Významnou mierou sa podiela na tvorbe kĺbneho mazu, ktorý je podstatný pre pohyblivosť kĺbov a ochranu chrupaviek. Glukosamin je prekurzor chondroitinu. Chondroitin sulfát ? základný stavebný kameň pre výstavbu a obnovu spojivových tkanín. Jeho dostatok chráni chrupavky proti deštrukcii a poškodeniu. Vedecké štúdie preukázali, že chondroitin sulfát je prírodný alternatívny doplnok výživy pri artróze. Pridanie vybraných účinných látok podstatne umocňuje pôsobenie hydrolyzátu želatiny a chondroitin sulfátu a dotvára vysoko účinné zloženie výrobku. Kyselina hyaluronová ? v chrupavke je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty ? kĺbne tekutiny, ktoré dodávajú mäkkosť, pružnosť a mazlavosť. Štruktúra molekuly kyseliny hyaluronové spôsobuje aj pri nízkej koncentrácii jej schopnosť viazať mnoho molekul vody za tvorby viskózného gelu, ktorý spojivovým tkaninám prináša schopnosť odolávať vonkajšiemu tlaku. MSM (Methylsulfonylmethan) ? organická zlúčenina síry, ktorá sa bežne vyskytuje v ľudskom tele. Účastní sa pri tvorbe štruktúry vlákien kolagenu. Vďaka svojej antioxidačnej aktivite napomáha brániť poškodzovanie chrupavky vplyvom voľných radikálov, súčasne čiastočne napomáha eliminovať stavy bolesti. Síra v MSM napomáha tvorbe základných aminokyselín methioninu a cysteinu. L-Prolin - aminokyselina absolútne nevyhnutná k tvorbe kolagenu, urýchľuje regeneráciu poškodených chrupaviek a väziva. Vitamín C je významným antioxidantom, ktorý napomáha likvidovať voľné radikály, ktoré poškodzujú povrch chrupavky. Je súčasne nevyhnutný pri tvorbe kolagénnych vlákien. Všeobene napomáha urýchlovať hojivé a nápravné procesy v organizme.

Odporúčané dávkovanie:
Na ochranu existujúcej spojivovej tkanine:

?1 x denne 10 ml  ráno na lačno

Pri zvýšenom opotrebovaní a stavoch poškodenia:

?1 x denne 15 ráno na lačno

Pri športe, nadváhe a v prípade ťažšieho poškodenia kĺbov, spojivovej tkanine a pri zlom stave vlasov, kože a nechtov je možné základnú dávku produktu Flexit Liquid zvýšiť až na 2x denne 15 ml (medzi jedlami). Podávajte nepretržite aspoň 60 dní. Pre docielenie komplexnej výživy je vhodné kombinovať Flexit liquid s kvalitnou kolagénnou enzymaticky štiepenou bielkovinou napr. výrobok Flexit gelacoll caps. Túto kúru je vhodné opakovať aspoň dvakrát ročne aj po vyprchnutí bolesti. Neprekračujte denné dávkovanie. Nenahradzuje pestrú stravu. Nadmerná konzumácia môže vyvolať žalúdočné problémy.

Použitie:
?podávajte zriedením obsahu odmerky do studeného, najlepšie športového nápoja (napr. UniSport)
?pre prípravu nie sú vhodné mliečne alebo alkoholické nápoje
?po použití fľašu starostlivo uzavrite, odmerku dôkladne umyte teplou vodou a usušte
?po otvorení uchovávajte výrobok dokonale uzatvorený pri teplote do 10 °C a spotrebujte do 2 mesiacov
?pred použitím pretrepte!!
?prípadný zákal nie je závadou výrobkuPodobné produkty


TOPlist TOPlist