Drink Nutrend Formdrink 1000 ml

Výrobca: Nutrend
Hodnotenie:
Nutrend Drink Nutrend Formdrink 1000 ml Drink Nutrend Formdrink 1000 ml Drink Nutrend Formdrink 1000 ml
3.63636 5 11

Cena: 16.9 € / 23.8 €
Získajte zľavu 4€ pri nákupe nad 40€ - kliknite na uplatniť zľavu.
Doprava ZDARMA od 80 €. Do 80 € doprava kuriérom len 4,00 €.
hodnotenie Heureka

Formdrink je ideálnym nápojom pre stimuláciu fyzického výkonu a zvýšenie využívania energie z podkožného tuku. Tohto efektu je dosiahnuté jednak zvýšenou termogenéziou alebo vyššou produkciou tepelnej energie, ktorú organizmus vytvára predovšetkým z uložených tukov. Naviac dochádza aj k celkovému navýšeniu metabolickej obrátky, takže organizmus pre zabezpečenie základných životných funkcií (tzv. bazálneho metabolizmu) spotrebováva viac energie. Súčasne je Formdrink určený k náhrade stratených telesných tekutín, k podpore a stimulácii fyzického výkonu.

Technický popis: 

Formdrink - charakteristika účinných látok: FormDrink je určený pre všetkých športujúcich a fyzicky zaťažovaných jedincov, ktorí sa potrebujú pripraviť na fyzický výkon a súčasne sa snažia o zvýšenie využívania energie z depotného tuku. FormDrink vplyvom prítomnosti stimulačných látok nielenže nabudí organizmus, ale súčasne doplní tekutiny a minerály potrebné pre kvalitný výkon. Na rozdiel od isotonických nápojov, ktoré sú určené špecificky pre situácie s mimoriadnou fyzickou a tepelnou záťažou a môžu tvoriť len veľmi malú časť tekutín prijatých v priebehu dňa, je FormDrink nápoj hypotonický. Je teda možné tento nápoj konzumovať pred výkonom, v priebehu výkonu aj po jeho ukončení. Je treba vzať v úvahu, že väčšina vysokoenergetických nápojov obsahuje väčšiu nálož draslíku ako sodíku čo je nevýhodné pre úpravu minerálovej rovnováhy v organizme. FormDrink je vyvinutý s fyziologicky správnym pomerom základných minerálov, tedy sodíka, draslíka, horčíka a fosforu. Pre stimuláciu a udržanie koncentrácie pri výkone sú pridané funkčné účinné látky.

L-Carnitin báza ? L-Carnitin prenáša mastné kyseliny na miesto ich spaľovania do energetických centier buniek ? tzv. mitochondrie a tým podporuje tvorbu energie z tukov, podieľa sa na celkovej energizácii organizmu a zároveň výrazne prispieva k redukcii nadváhy, podporuje srdcovú a mozgovú činnosť, zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť.

Pre stimuláciu metabolizmu (urýchlenie látkovej výmeny) je pridaný extrakt z Citrus Aurantium, ktorý obsahuje adrenergné látku ? synefrín, ktorý spoločne s kofeínom napomáha zvýšiť metabolický obrat a zvýšiť produkciu tepelnej energie (termogenézie) čím oboje má za následok zvýšenie využívania energie z tukov. Energizujúca zmes je doplnená o aminokyselinu taurín, ktorý zabezpečuje udržovanie koncentrácie počas fyzického výkonu alebo inej záťaže.

S taurínom spolupôsobí aj kofeín, ktorý stimuluje centrálny nervový systém. Celá zmes je doplnená o extrakt zo zeleného čaju, ktorý obsahuje kofeín. Kofeín obsiahnutý v extrakte zo zeleného čaju je viazaný na balastné látky - triesloviny apreto dochádza k jeho postupnému využívaniu. Prítomnosť alkaloidov (látky s obdobným účinkom ako kofeín ? stimulujúce) ešte viac zosilňuje efekt stimulácie. Čajový kofeín výrazne napomáha k zvýšeniu koncentrácie, zlepšenie reflexov a oddialenie vzniku únavy. Extrakt zo zeleného čaju obsahuje veľké množstvov polyfenolov (bioflavonoidov) a je rovnako dobrým zdrojom antioxidantu EGCG, ktorý je 200krát účinnejší v boji proti voľným radikálom ako vitamín E a pro-oxidanty.

Príchuť: pink grep, bitter lemon, višňa+čierna rýbezľa, broskyňa+maracuja

Formdrink - doporučené dávkovanie:

 • pri krátkych výkonoch do 60 min a okolitej teplote do 10°C zrieďte: 10 ml koncentrátu do 4 dcl vody (pomer riedenia 1:40)
 • pri krátkych výkonoch do 60 min a okolitej teplote 10-25°C zrieďte: 10 ml koncentrátu do 5 dcl vody (pomer riedenia 1:50)
 • pri dlhších výkonoch do 180 min a okolitej teplote do 10°C zrieďte: 10 ml koncentrátu do 5 dcl vody (pomer riedenia 1:50)
 • pri výkonoch nad 60 min a vysokej okolitej teplote cca 30°C zrieďte: 15 ml koncentrátu do 10 dcl vody (pomer riedenia 1:66)
 • používajte vždy nesytenú stolovú vodu, nikdy nie minerálku.
 • neprekračujte doporučené dávkovanie
 • nekonzumovať viac ako celkové množstvo 150 ml koncentrátu rozpusteného v 1 l vody denne!
 • neprekračujte doporučené dávkovanie!

Formdrink - použitie:

 • pre presnú prípravu nápoja použite priloženú odmerku
 • hotový nápoj nikdy neskladujte dlhšie ako 24 hodín
 • jedno celé balenie s obsahom 1L koncentrátu je určené k príprave 50 - 70 l nápoja
 • po otvorení uchovávajte pri teplote 8-15 °C a spotrebujte do 3 mesiacov
 • 500 ml je pre prípravu minimálne 25L hotového nápoja
 • pred použitím pretrepte!
 • prípadný zákal nie je závadou výrobkuPodobné produkty


TOPlist TOPlist