Moto helma X-lite X-1004 Ultra Carbon Dyad Flat Black

Výrobca: X-lite
Hodnotenie:
X-lite Moto helma X-lite X-1004 Ultra Carbon Dyad Flat Black Moto helma X-lite X-1004 Ultra Carbon Dyad Flat Black Moto helma X-lite X-1004 Ultra Carbon Dyad Flat Black
3.85714 5 14

Cena: 526.9 € / 526.9 €
Získajte zľavu 4€ pri nákupe nad 40€ - kliknite na uplatniť zľavu.
Doprava ZDARMA od 80 €. Do 80 € doprava kuriérom len 4,00 €.
hodnotenie Heureka

Moto prilba X-lite X-1004 Ultra Carbon Dyad je vylepšeným modelom značky X-Lite, nadväzuje na svojho predchodcu X-1003 a obohacuje širokú škálu jeho technických vymožeností. Skrátka sa jedná o model výklopnej, ľahko nasaditeľnej helmy, s možnosťou vyklopenia prednej časti, ktorý je vhodný aj pre tých najnáročnejších jazdcov. Použitím vysoko sofistikovaných materiálov ako je napríklad karbón, aramidové vlákno alebo sklo nemožno zaručiť žiadny špeciálny výkon vlákna, presne to je dôvod, prečo spoločnosť X-lite vykonáva neustály výskum a experimenty s cieľom vytvoriť čo najkvalitnejší materiál, v ktorom budú všetky materiály skombinované vo vopred určenom množstve a vzorkách, a tak sa snaží dosiahnuť najlepšie výsledky v konštrukčných štádiách vonkajšej škrupiny. Vďaka tomuto postupu dosahujú ľahkosť a zároveň vysokú odolnosť proti nárazom. Je však kladený veľký dôraz aj na estetickú dokonalosť a čistotu tvarov prilieb.

Prilbu X-lite X-1004 Ultra Carbon Dyad možno použiť s chráničom brady otvoreným (nastavenie J) alebo uzavretým (nastavenie P), jej chránič brady prešiel homologačnými skúškami požadovanými podľa predpisov UN / ECE pre integrálne helmy. Exkluzívny systém otvárania brady Dual Action je umiestnený v strede chrániča brady a umožňuje jednoduché otváranie jednou rukou. Mechanizmus zároveň znižuje riziko náhodného otvorenia. Vnútorné plexi VPS je umiestnené na vnútornej strane helmy, je odolné proti poškriabaniu aj proti zahmlievaniu a s UV ochranou až do 400 nanometrov. Možno veľmi ľahko aktivovať aj rýchlo vytiahnuť. Ventilačný systém TVS je tvorený horným prívodom vzduchu, ktorý zaisťuje ako priamu ventiláciu na prednej strane prilby, tak difúznu ventiláciu do oblasti hornej časti hlavy, v kombinácii s inovatívnou výplňou. Ďalej privádza vzduch v chrániči brady, ktorý umožňuje ventiláciu v oblasti úst a ďalej smeruje vzduch priamo na plexi, takže zamedzuje zahmlievaniu. Nakoniec disponuje zadným vývodom, vďaka ktorému môže ísť teplý vzduch von.

Dvojitý retenčný systém microLOCK 2 s mikrometrickým nastavením sa skladá z jednej termoplastickej ergonomickej otváracej páky a druhej hliníkovej ozubenej pridržiavacej páky. Pásik brady tak možno otvoriť len otočením, čím sa minimalizuje možnosť nechceného otvorenia. Helma okrem iného disponuje exkluzívnym systémom určeným pre pohodlie nositeľov okuliarov. Rýchlo a jednoducho umožní získať dostatok priestoru vo výplni oblasti tváre, aby sa tam pohodlne zmestili obruby okuliarov. Systém je reverzibilný, takže ho možno vrátiť späť do pôvodnej podoby.

Špecifikácia:

 • páčkový systém Double Action pre uvoľnenie chrániča brady
 • obojstranná úprava plexi proti poškriabaniu
 • šírkovo vypuklé plexi
 • systém Pinlock
 • VPS ochrana proti slnku UV 400
 • prívod vzduchu v chrániči brady
 • zadné vývody vzduchu
 • vnútorná odnímateľná výplň Uniterm Touring Performance
 • možnosť vytvorenia extra miesta pre okuliare
 • ventilácia: TVS (Touring Ventilation System)
 • zapínanie: prackou so systémom microLOCK 2
 • materiál škrupiny: Lexan
 • hmotnosť: 1 540 g
 • homologácia ECE 22.05 P/JPodobné produkty


TOPlist TOPlist