Vybrať rotoped či stacionárny bicykel, to nie je také jednoduché, ako by ste si možno mysleli. Veľmi dôležité je prihliadať nielen na cenu, ale aj na typ a charakteristiku modelu a jeho využitie. Budete ho potrebovať na doma len občasne a rekreačne, alebo plánujete jeho každodenné využitie? Pozreli sme sa na to, čo by mali také rotopedy spĺňať a ako by si mal človek vyberať tak, aby vzápätí neľutoval peniaze vynaložené na kúpu, prípadne, aby zbytočne nešetril.

 Aj tu platí, podobne ako pri inom športovom náčiní a pomôckach, radšej dvakrát merať a raz kupovať ten správny rotoped. Cena by mala byť len určitým vodítkom, rozhodne však nie primárnym porovnávateľom. Ak hľadáte stacionárny bicykel na doma, nemusíte samozrejme siahnuť hneď po najdrahšom modely. Avšak predaj a kúpa rotopedu sa nerobia zrejme každý rok, takže je treba lepšie vyberať. Dôležitý je samozrejme aj účel využitia takéhoto stacionárneho bicykla.

profesionalny-rotoped

Vyberáme modely

Eliptický rotoped a trenažér ponúka všestranné využitie v dobrom pomere ceny a kvality. Je tu k dispozícii viacero značiek, či už Kettler, Olpran, Duvlan, Buffalo alebo Energetics. Takýto rotoped je veľmi dobrý na chudnutie ale aj bežné cvičenie s cieľom nabrať či udržať kondíciu. Veľmi obľúbené sú aj cyklotrenažéry, najmä značiek Kettler a inSPORTline, ktorých kvalitná a masívna konštrukcia zaručuje dlhú výdrž a tieto typy rotopedov sa hodia aj pre profíkov.

Na plne profesionálne použitie sa hodia bežecké pásy, napríklad značiek Spirit či Finnlo, ktoré môžu byť vybavené aj profesionálnymi motormi. Samozrejme, tie lacnejšie modely sa hodia aj na doma a sú určené pre každého, kto chce brať cvičenie, beh a chudnutie naozaj vážne. Bicyklovanie a cvičenie na stacionárnom bicykli, rotopede alebo cyklotrenažéry pri tých lepších a výkonnejších modeloch je neporovnateľne účinnejšie, preto nevyberajte tie najlacnejšie.

Skúsenosti s rotopedmi

Nezabudnite, že dôležité je nielen to, čo hovorí predajca, ale aj konkrétne skúsenosti. Väčšina profesionálov Vám potvrdí, že niet nad osobnú skúsenosť, ale kto by skúšal desiatky modelov rotopedov? Preto môže byť alternatívou spoľahnúť sa na recenzie. Rotopedy recenzujú najmä užívatelia rôznych webových portálov určených na porovnanie cien a preto nie je vôbec odveci zamerať sa aj na takýto zdroj informácií. Taká recenzia na Duvlan, Olpran či Kettler prezradí veľa.

Dokonca oveľa viac ako len nejaká chvála od predajcu. Na druhú stranu, netreba zabúdať, že aj tieto skúsenosti a recenzie píšu ľudia so subjektívnym pohľadom a môže sa stať, že profesionál zvozí napríklad recumbent od Endurance alebo cyklotrenažér od Kettler len preto, že bol zvyknutý na vyšší štandard a v snahe ušetriť si objednal lacnejší model. Neurobte teda hneď unáhlený názor, pretože ak chcete cvičiť len rekreačne, tieto značky Vás skoro nikdy nesklamú!

V skratke zopár rád

  • Nezabudnite rozlišovať medzi stacionárnymi bicyklami na doma a profesionálnymi rotopedmi
  • Určite si prečítajte nejaké recenzie a hodnotenia či skúsenosti, ale berte ich s rezervou
  • Cena rotopedu by nemala rozhodovať, predsalen, predaj a kúpa nie sú záležitosťou na každý rok, rotoped či stacionárny bicykel sa kupuje na dlhšie!
  • Kúpiť si rotoped cez Exisport, Tesco alebo bazár môže byť možno lacnejšie, ale v prvom rade by malo ísť o kvalitu a veľký výber, ktorý môže ponúknuť len eshop

A to najdôležitejšie na záver - pripravili sme pre Vás prehľadnú ponuku rotopedov a stacionárnych bicyklov priamo u nás, stačí si len pozrieť tento veľký výber rotopedov a stacionárnych bicyklov.

 

Vyberte si ten svoj!Páčil sa ti článok? Staň sa našim fanúšikom: