Rozmýšľate o tom, že by ste si kúpili nový rotoped, pretože ten starý už doslúžil alebo chcete skrátka lepší model? Otázka, kde kúpiť nový stacionárny bicykel, môže mať viacero odpovedí. Veľa ľudí sa rozhodne ísť priamo do kamennej predajne, aby si mohlo „ohmatať“ svojho nového pomocníka na cvičenie. Čoraz viac ľudí ale vie, že podobne ako v mnohých iných prípadoch, aj športové potreby a náradie sa dajú kupovať cez internet v rôznych eshopoch.

A práve to je naša dnešná téma, kedy sa chceme lepšie pozrieť na možnosti, ktoré má ten, kto chce kúpiť nový rotoped alebo stacionárny bicykel. V ponuke možností nechýba samozrejme eshop, ale ani možnosť kúpiť si rotoped na splátky, čo sa dá tiež cez internet ako aj v klasických kamenných obchodoch. Vďaka pomerne veľkej ponuke je možné stacionárne bicykle kúpiť v širokej sieti online aj bežných predajní a tak si na svoje príde prakticky každý.

Klasické kamenné obchody

Stále veľa ľudí nakupuje osobne, kedy sa vyberie do viacerých predajní a priamo tam si pozerá rôzne modely. Takto sa dá kúpiť rotoped či stacionárny bicykel napríklad cez Exisport, Tesco alebo Intersport, ktoré majú pomerne dosť pobočiek po celom Slovensku a v každom väčšom meste. Na druhú stranu, to, že si môžete „ohmatať“ svoj vysnívaný rotoped, ešte neznamená, že ho tam aj nájdete. Práve možnosti obmedzenej predajnej plochy zužujú najviac ponuku.

+ možnosť naživo vidieť a vyskúšať si stacionárny bicykel

+ v tom lepšom prípade možnosť získať odborné a fundované informácie od predavača, ale je to skôr výnimka

- príliš malý výber, pretože na predajnú plochu sa toho obvykle kvôli kapacitným možnostiam príliš veľa nezmestí

- obvykle vyššie ceny, pretože réžia predajne a náklady distribútora nutne zvyšujú cenu

Kúpa rotopedu cez bazár

Na internete sa to len tak hemží inzerátmi typu „predám rotoped“ alebo „predám stacionárny bicykel“. Môžete takto kúpiť aj známe značky ako Kettler, Insportline alebo Duvlan či Kruk, takže aj tu je výber celkom fajn. Čo však zamrzí je, že častokrát nemôže človek nájsť ten svoj model, ktorý by mu najviac pasoval. To je nevýhoda, keďže slovenský trh s použitými športovými zariadeniami je skrátka príliš malý na tak veľký záujem. Výhodou môžu byť dobré ceny.

+ lepšia cena ako za nový výrobok

+ možnosť pozrieť si cez internet pohodlne viac ponúk

- náročnosť cestovania za tovarom a neistý výsledok

- keď sa niečo pokazí, obvykle sa to už nedá alebo neoplatí opraviť

Internetový online obchod

Eshop je druhou možnosťou, ktorú využívajú ľudia stále viac a viac. To, že si nemôžu síce výrobok nahmatať, sa nedá nijako zmeniť, v tomto prípade ale vysoko prevažujú klady takéhoto riešenia. Jednak veľký výber značiek, veľký výber eshopov, pohodlné pozeranie na internete, viaceré eshopy pripájajú aj videá k daným rotopedom alebo rôzne recenzie či hodnotenia. Veľkou výhodou je možnosť nájsť si skúsenosti iných zákazníkov či používateľov, napríklad Heureka ponúka takúto skvelú možnosť.

+ veľký výber, možnosť získať viac informácií, lepšie a rýchlejšie porovnanie

+ vo väčšine prípadov lepšia cena ako v kamennom obchode, možnosť pozrieť na internete aj lepšie ponuky

+ pohodlie, rýchle prezeranie tovarov, objednanie až domov

- nemožnosť si výrobok vyskúšať naživo

- vlastne to bolo jediné mínus :-)

Z týchto všetkých možností teda vychádza online eshop ako najlepšia možnosť. Človek ušetrí kopec času a zároveň veľakrát aj peniaze za výhodnejšiu ponuku. Ak by ste si chceli pozrieť priamo teraz nejaké tie stacionárne bicykle alebo rotopedy, tak lacné ale aj kvalitné a najlepšie modely pre profíkov nájdete u nás! A nezabudnite, že v prípade stacionárnych bicyklov a rotopedov nejde o tovar, ktorý vymeníte po pár mesiacoch alebo rokoch. Prvoradá je teda kvalita a využiteľnosť, až potom cena. Ako sa vraví, nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať najlacnejšie veci. Pri športovom náradí a našom zdraví to platí dvojnásobne.

Nakúpte online!Páčil sa ti článok? Staň sa našim fanúšikom: